• Ласкаво просимо на Спільнота для обміну досвідом між користувачами програм УкрБланк, УкрСклад, УкрЗарплата.
 

HQbird: улучшенный Firebird + Укрсклад

Автор isian1, Травень 01, 2023, 22:40:48

Попередня тема - Наступна тема

0 Користувачі і 2 Гостей дивляться цю тему.

isian1

Все таки база в нас чимала і я знайшов _______________ що цей диструбитив швидше працює особливо це видно на великих базах ... звідсіль питання , чи хтось вже таке робив та чи є можливим ставити сторонній софт для роботи з бвзою Укрсклад ???

HumanKM

Дуже цікаве питання.

Дійсно хотілося б отримати коментар УкрСкладу. Адже маю ряд клієнтів, які ось-ось 1Гб наберуть. І це лише за рік роботи. А що буте за 3-5 років???

Я доречі якось підіймав це питання. Вважаю, що було б доречним, мати можливість позбутися старих документів, так щоб циферки не уїхали. От до прикладу, клієнт працює вже 5 років. І йому 100% вже не потрібні касові ордера, яким 3 і більше років. Те ж і по іншим документам. Було б чудово, мати можливість видалення цих документів з фіксацією цифр. Це припинило б процес росту бази.
вайбер 050-557-46-26

AGSoft

Цитата: isian1 від Травень 01, 2023, 22:40:48Все таки база в нас чимала і я знайшов _______________ що цей диструбитив швидше працює особливо це видно на великих базах ... звідсіль питання , чи хтось вже таке робив та чи є можливим ставити сторонній софт для роботи з бвзою Укрсклад ???
Хлопці ж пишуть що сервер Укрсклад це сервер firebird і на машинах з linux ставлять стандартний сервер firebird і працюють з ним.
Скачайте той сервер та поставте на окрему машину. залийте туди базу Укрскладу та підключіться до нього. протестуйте та відпишіться про результати.
Автоматизація бізнесу заощаджує ваш час. Я знаю, як це зробити.    ✆ +38 050 669 18 76 (viber, telegram)    ✆ +38 098 970 970 1

zoro

Цитата: HumanKM від Травень 01, 2023, 23:47:16Дуже цікаве питання.

Дійсно хотілося б отримати коментар УкрСкладу. Адже маю ряд клієнтів, які ось-ось 1Гб наберуть. І це лише за рік роботи. А що буте за 3-5 років???

Я доречі якось підіймав це питання. Вважаю, що було б доречним, мати можливість позбутися старих документів, так щоб циферки не уїхали. От до прикладу, клієнт працює вже 5 років. І йому 100% вже не потрібні касові ордера, яким 3 і більше років. Те ж і по іншим документам. Було б чудово, мати можливість видалення цих документів з фіксацією цифр. Це припинило б процес росту бази.
Поддерживаю, у самого уже скоро будет 1Г база!!!

isian1

Цитата: HumanKM від Травень 01, 2023, 23:47:16Дуже цікаве питання.

Дійсно хотілося б отримати коментар УкрСкладу. Адже маю ряд клієнтів, які ось-ось 1Гб наберуть. І це лише за рік роботи. А що буте за 3-5 років???

Я доречі якось підіймав це питання. Вважаю, що було б доречним, мати можливість позбутися старих документів, так щоб циферки не уїхали. От до прикладу, клієнт працює вже 5 років. І йому 100% вже не потрібні касові ордера, яким 3 і більше років. Те ж і по іншим документам. Було б чудово, мати можливість видалення цих документів з фіксацією цифр. Це припинило б процес росту бази.
я вже підіймав це питання , тоді укрсклад дав відповідь що поки обрізка бази неможлива , але я маю надію )))

matiashi

Цитата: AGSoft від Травень 02, 2023, 12:47:25
Цитата: isian1 від Травень 01, 2023, 22:40:48Все таки база в нас чимала і я знайшов _______________ що цей диструбитив швидше працює особливо це видно на великих базах ... звідсіль питання , чи хтось вже таке робив та чи є можливим ставити сторонній софт для роботи з бвзою Укрсклад ???
Хлопці ж пишуть що сервер Укрсклад це сервер firebird і на машинах з linux ставлять стандартний сервер firebird і працюють з ним.
Скачайте той сервер та поставте на окрему машину. залийте туди базу Укрскладу та підключіться до нього. протестуйте та відпишіться про результати.

На чистому firebird Укрсклад працює, є декілька фірм в яких сервер на убунті. Но там база 500мб, працюють не скаржяться. Більшої бази, нажаль, в моїх клієнтів не має. Перевірити як працює Укрсклад з великими базами не можу. Но якщо судити по мережевому медку який теж крутиться на firebird, то 30ГБ база firebird не проблема.
0674614593  /   0673274827

HumanKM

А проблема в першу чергу не в тому як вона крутиться, а в тому скільки часу пишеться резерв.
От візьміть магазинчик, резерв пишеться наприклад на сервер і касу при виході з програми. На касі по факту резерва нема, бо продавчині вимикають пк раніше ніж прописується резерв.
вайбер 050-557-46-26

matiashi

#7
Цитата: HumanKM від Травень 05, 2023, 08:21:54А проблема в першу чергу не в тому як вона крутиться, а в тому скільки часу пишеться резерв.
От візьміть магазинчик, резерв пишеться наприклад на сервер і касу при виході з програми. На касі по факту резерва нема, бо продавчині вимикають пк раніше ніж прописується резерв.
Так, а що заважає резерв зробити зранку, коли продавець ввімкне комп, ще і архівувати базу, вона не поганно зжимається. Є прості рішення, навіть безкоштовні, які можуть заархівувати і відправити будь куди архів: smb, ftp, google.

0674614593  /   0673274827

HumanKM

Собі - без проблем. Навіть ВАТнік переписати да і все.
Але, коли в тебе сотні клієнтів, кожен з них творить свої чудеса, довго описувати..., тому в свій час я перейшов на використання лише штатних рішень. Бо неодноразово бувало, що резервування переставало працювати, бо хтось щось поставив/поміняв/стер/підрихтував.....
Тому найкращий варіант - штатне рішення. Було б не погано, якби укрсклад його вдосконалив. Щоб до прикладу їхній ВАТнік бекапа, видаляв всі резерви яким понад тиждень, архівував в зіп чи рар, тощо
вайбер 050-557-46-26

molotokk

Цитата: HumanKM від Травень 05, 2023, 10:23:43Собі - без проблем. Навіть ВАТнік переписати да і все.
Але, коли в тебе сотні клієнтів, кожен з них творить свої чудеса, довго описувати..., тому в свій час я перейшов на використання лише штатних рішень. Бо неодноразово бувало, що резервування переставало працювати, бо хтось щось поставив/поміняв/стер/підрихтував.....
Тому найкращий варіант - штатне рішення. Було б не погано, якби укрсклад його вдосконалив. Щоб до прикладу їхній ВАТнік бекапа, видаляв всі резерви яким понад тиждень, архівував в зіп чи рар, тощо
от як з язика зняв - стосовно видалення резервів, яким понад тиждень =)
підбір та продаж обладнання для торгівлі, допомога в налаштуваннях програми ⇒ "komfort-m.com.ua" ⇒ "t.me/komfortmservice" ⇒ ✆ 097-873-59-01

admin

Так ви можете модифікувати bat-файл як завгодно він дає базу. Все не передбачити в менюшках УкрСкладу. Він зробив основу, а ви модифікуйте як завгодно його. Якщо користувачі його змінюють, то зробіть на нього атрибут ReadOnly, або взагалі винесіть його окремо і додайте в Планувальник.

HumanKM

Цитата: admin від Травень 05, 2023, 10:44:09Так ви можете модифікувати bat-файл як завгодно він дає базу. Все не передбачити в менюшках УкрСкладу. Він зробив основу, а ви модифікуйте як завгодно його. Якщо користувачі його змінюють, то зробіть на нього атрибут ReadOnly, або взагалі винесіть його окремо і додайте в Планувальник.

Якщо чесно - не копався глибоко, але неодноразово зустрічав таку проблему. Я редагую Ваш ВАТ файл. Все працює згідно моїх налаштувань. Потрапляю до клієнта чере пів року. І бачу що місяць як немає резервів. ВАТ є, але чомусь перестав працювати.
Тобто після невідомих мені дій - резерв перестав працювати. А при базових налаштуваннях все завжди працює.
Чи може бути таке наприклад після оновлення?

В будь якому випадку дякую за пораду - РеадОнлі - це дійсно слушна думка.
вайбер 050-557-46-26

Іван Анісімов

Цитата: HumanKM від Травень 05, 2023, 12:30:47
Цитата: admin від Травень 05, 2023, 10:44:09Так ви можете модифікувати bat-файл як завгодно він дає базу. Все не передбачити в менюшках УкрСкладу. Він зробив основу, а ви модифікуйте як завгодно його. Якщо користувачі його змінюють, то зробіть на нього атрибут ReadOnly, або взагалі винесіть його окремо і додайте в Планувальник.

Якщо чесно - не копався глибоко, але неодноразово зустрічав таку проблему. Я редагую Ваш ВАТ файл. Все працює згідно моїх налаштувань. Потрапляю до клієнта чере пів року. І бачу що місяць як немає резервів. ВАТ є, але чомусь перестав працювати.
Тобто після невідомих мені дій - резерв перестав працювати. А при базових налаштуваннях все завжди працює.
Чи може бути таке наприклад після оновлення?

В будь якому випадку дякую за пораду - РеадОнлі - це дійсно слушна думка.

Можна ще поставити кучу паролів, щоб геть ніхто нічого не зробив.(сервер повинен бути окремою машиною за якою ніхто ніколи не сидить з брудними руками і брудними думками)
База без чогось 2гб, резерв роблю кожну годину. А ще стоїть окремо ще 1 сервер, який також робе архіви кожну годину.
Відновити документи і передивитись продажі за 1 годину набагато простіше, чим за 1 день.
Останній раз ссд відправився до кобзону в 2016 році, після того використовую надійне залізо. А ще мої "нікуди не лазю" знайшли вірус-шифрувальник, думаю що не треба говорити що було б з базою якщо це був сервер.

HumanKM

Цитата: Иван Анисимов від Травень 05, 2023, 14:33:22
Цитата: HumanKM від Травень 05, 2023, 12:30:47
Цитата: admin від Травень 05, 2023, 10:44:09Так ви можете модифікувати bat-файл як завгодно він дає базу. Все не передбачити в менюшках УкрСкладу. Він зробив основу, а ви модифікуйте як завгодно його. Якщо користувачі його змінюють, то зробіть на нього атрибут ReadOnly, або взагалі винесіть його окремо і додайте в Планувальник.

Якщо чесно - не копався глибоко, але неодноразово зустрічав таку проблему. Я редагую Ваш ВАТ файл. Все працює згідно моїх налаштувань. Потрапляю до клієнта чере пів року. І бачу що місяць як немає резервів. ВАТ є, але чомусь перестав працювати.
Тобто після невідомих мені дій - резерв перестав працювати. А при базових налаштуваннях все завжди працює.
Чи може бути таке наприклад після оновлення?

В будь якому випадку дякую за пораду - РеадОнлі - це дійсно слушна думка.

Можна ще поставити кучу паролів, щоб геть ніхто нічого не зробив.(сервер повинен бути окремою машиною за якою ніхто ніколи не сидить з брудними руками і брудними думками)
База без чогось 2гб, резерв роблю кожну годину. А ще стоїть окремо ще 1 сервер, який також робе архіви кожну годину.
Відновити документи і передивитись продажі за 1 годину набагато простіше, чим за 1 день.
Останній раз ссд відправився до кобзону в 2016 році, після того використовую надійне залізо. А ще мої "нікуди не лазю" знайшли вірус-шифрувальник, думаю що не треба говорити що було б з базою якщо це був сервер.

Знову ж - не до кінця згоден.
Я раніше також притримувався такої думки.
Потім мене навчило життя що має бути не так. Я завжди роблю сервером одну з кас. Чому? Це пк, котрий завжди в зоні доступу, а нк в каптьоркі яку адмін закрив коли пішов додому. Потім це головне місце, яке приносить прибуток і коли одна з кас є сервером, це гарантія що вона робитиме в не залежності від того чи працює свіч, роутер, тощо...
До цього я прийшов з роками, спочатку робив саме так як Ви радите.

Звісно це ще залежить від виду бізнесу який використовує укрсклад. Одне діло металобаза з 20-40 чеків на день, інше хороший продуктовийЮ де 2-3 каси по 300-600 чеків на день.
Далі - а яке обладнання? Якщо ви маєте кошти, розумієте необхідність резерву, купуєте норм сервак, ХДД чи ССД - то це супер
А якщо моя клієнтка має 3 старі ноута і не збирається їх міняти? Спробуйте зберегти базу не на сервері а на мережевому роб місці, та щоб база 1гб... Засічіть час. Так от ті пк швидше вимикають ніж вони встигають зберегти резерв.

Тому я особисто з Вами багато в чому згоден - але зрозумійте, тут все індивідуально і Ваша схема нажаль не може задовільнити всіх.
вайбер 050-557-46-26

matiashi

Цитата: Иван Анисимов від Травень 05, 2023, 14:33:22
Цитата: HumanKM від Травень 05, 2023, 12:30:47
Цитата: admin від Травень 05, 2023, 10:44:09Так ви можете модифікувати bat-файл як завгодно він дає базу. Все не передбачити в менюшках УкрСкладу. Він зробив основу, а ви модифікуйте як завгодно його. Якщо користувачі його змінюють, то зробіть на нього атрибут ReadOnly, або взагалі винесіть його окремо і додайте в Планувальник.

Якщо чесно - не копався глибоко, але неодноразово зустрічав таку проблему. Я редагую Ваш ВАТ файл. Все працює згідно моїх налаштувань. Потрапляю до клієнта чере пів року. І бачу що місяць як немає резервів. ВАТ є, але чомусь перестав працювати.
Тобто після невідомих мені дій - резерв перестав працювати. А при базових налаштуваннях все завжди працює.
Чи може бути таке наприклад після оновлення?

В будь якому випадку дякую за пораду - РеадОнлі - це дійсно слушна думка.

Можна ще поставити кучу паролів, щоб геть ніхто нічого не зробив.(сервер повинен бути окремою машиною за якою ніхто ніколи не сидить з брудними руками і брудними думками)
База без чогось 2гб, резерв роблю кожну годину. А ще стоїть окремо ще 1 сервер, який також робе архіви кожну годину.
Відновити документи і передивитись продажі за 1 годину набагато простіше, чим за 1 день.
Останній раз ссд відправився до кобзону в 2016 році, після того використовую надійне залізо. А ще мої "нікуди не лазю" знайшли вірус-шифрувальник, думаю що не треба говорити що було б з базою якщо це був сервер.
Дозвольте поцікавитися, як ви передивитесь/відновите продажі, якщо основна база вмирає, а до резерву ще було 15хв? З чого ви відновите продажі? Дякую за відповідь.

А про окремий сервер для серверної частини я згодний на 200%, окрема залізяка в труднодоступному місці. Зараз цей комп на 775 сокеті(вистачить з головою) коштує відсили 1000грн.
0674614593  /   0673274827