• Ласкаво просимо на Спільнота для обміну досвідом між користувачами програм УкрБланк, УкрСклад, УкрЗарплата.
 

Сервер на SSD - плюси і мінуси?

Автор HumanKM, Листопад 03, 2021, 09:50:24

Попередня тема - Наступна тема

0 Користувачі і 1 Гість дивляться цю тему.

HumanKM

Всі привіт!

Маю таке технічне питання:

Спілкуючись з фахівцями, котрі обслуговують серйозні і великі БД (не укрсклад), отримав таку інформацію. Сервер маю бути або на надійному HDD, як для відеонагляду, швидкість 5400 і тд і тп, типу вестерн діджитал пурпуровий, або серверна SSD, цінник на котру в десять разів вищий за звичайний SSD. За їх словами звичайна ССДеха довго на БД не пропрацює.
Зі свого боку я  розумію, що при використанні УкрСкладу ми маємо дещо іншу категорію клієнтів і навантаження по кількості запитів в нас суттєво менше ніж у тих про кого я писав вище.
Хотів би почути Ваші думки з цього приводу. Хто що практикує? І чи варто ставити БД на ССД диски?
вайбер 050-557-46-26

zoro

Добрый день!
Сервер на SSD, пользуюсь уже как год, полет нормальный!
БД на 4 магазина продуктовых.

AGSoft

Я сторонник SSD. При надежности SSD 160TBW базу УкрсКлад в 2ГБ можно полностью переписать 80000 раз
Для УкрСклада обеспечивается и хорошая скорость работы и достаточная надежность.
Есть общие рекомендации по продлению жизни SSD такие как отключение дефрагментации и прочие
Автоматизація бізнесу заощаджує ваш час. Я знаю, як це зробити.    ✆ +38 050 669 18 76 (viber, telegram)    ✆ +38 098 970 970 1

admin

#3
Цитата: AGSoft від Листопад 03, 2021, 10:04:36
Я сторонник SSD. При надежности SSD 160TBW базу УкрсКлад в 2ГБ можно полностью переписать 80000 раз

И это при условии, что данные будут писаться на одно и то же место (в те же самые ячейки), а SSD пишет ячейки последовательно т.е. если 160TBW на 500 гб, то при 2 Гб базе надо 500/2*80000 итого 20000000 раз полных циклов перезаписи. Нет сомнений насчет использования SSD, HDD это прошлый век, мы вообще не видим смысла в их покупке. Пока ваш SSD подойдет к концу, ваш компьютер уже устареет и вы его поменяете вместе с новым SSD.

HumanKM

Дуже вдячний, перехожу на ССД.

ПС: ми ж говоримо про звичайні недорогі ССД? Типу кінгстон, транссенд, ... , котрі на 240Гб коштують +/-1000грн?
вайбер 050-557-46-26

admin

Цитата: HumanKM від Листопад 03, 2021, 11:09:09
ПС: ми ж говоримо про звичайні недорогі ССД? Типу кінгстон, транссенд, ... , котрі на 240Гб коштують +/-1000грн?

Так, звичайні. Наприклад ми використовуємо SSD Samsung, хоча є і інші добротні моделі. Наприклад серія 980 звичайна, навіть не PRO має 300 TBW для 500GB і 5ти річну гарантію.